kursy lotnicze, proszę o pomoc

kursy lotnicze, proszę o pomoc

Chciałbym się nauczyć latać samolotem. Ktoś może mnie pokierować jak się w ogóle za to zabrać? Nic o tym nie wiem.

milenos4

Posty: 3

 
Z tego, co wiem licencje pilota można zdobyć, ale trzeba też dużo się uczyć. Dzisiaj każdy może do takiego kursu pochodzić z tym, że nie wszyscy od razu zaliczają.

basieńka

Posty: 14

 
Teoretycznie każdy może być pilotem, ale żeby startować do kursy trzeba przynieść orzeczenie lotniczo-lekarskie. Nie każdy takie dostanie, dlatego zanim ktoś zacznie sobie marzyc o pilotowaniu samolotów to warto byłoby sprawdzić czy mamy jakiekolwiek szanse zdrowotne.

magic17

Posty: 21

 
Z tego, co wiem, że licencja turystyczna to dużo godzin. Sama teoria to sto godzin, a do tego dochodzi praktyka czterdzieści pięć godzin. Jest tego dużo, ale mówimy tutaj o licencji pilota, czyli czymś naprawdę bardzo poważnym. Byle kogoś tam nie wsadzą za stery, dlatego trzeba pokazać, że się do tego nadajemy.

Yuri20

Posty: 14

 
Wszyscy znajomi korzystają z ośrodka szkolenia lotniczego ze strony https://szkolapilotazu.pl/page/pilot-samolotowy-turystyczny-ppl-a/20/ i są zadowoleni. Osobiście boje się wysokości, wobec tego nawet nie myślę żeby się tam zapisywać.

wisła1905

Posty: 8

 
Samoloty zawsze były kosztowne i nic się nie zmieniło. Trzeba mieć mnóstwo pieniędzy, niemniej jednak i trzeba się do tego nadawać. Badania, które trzeba wykonać to przecież początek.

matek562

Posty: 16

 
Bez kłopotów można się zapisać na kursy lotnicze dla pilotów rekreacyjnych. Wówczas można zabrać cztery osoby, a sam samolot gotowy do startu nie może przekraczać dwóch tysięcy kilogramów. Jeżeli ma być większy to już jest konieczna inna licencja.

Black_Riot

Posty: 5